Božićna priredba

Autor: Kristina Staničić, 3. 1. 2018.

Ovogodišnja božićna priredba naše škole „Snima se“  rezultat je projekta Mi pjevamo, sviramo, glumimo i pišemo. Pored školskog zbora pod mentorstvom prof. Sandre Milotić Macan i naših glumaca pod mentorstvom prof. Tee Dedić, u pripremi i realizaciji predstave svoj su doprinos dali i školski novinari s mentoricom prof. Kristinom Staničić. Također, plakat i božićne čestitke djelo su učeničkih ruku koje je pratila prof. Branka Topolnik.

Posebno nas veseli što su dijelom priredbe bili svi učenici i djelatnici GEK-a koje je na hodnicima, u učionicama, uredima i na dvorištu uhvatilo oko naše kamere. Također, na pozornici su 21. prosinca uz aktivne polaznike fakultativne nastave Dramske kulture i umjetnosti i Glazbene umjetnosti, sudjelovali i bivši polaznici školske Scenske radionice, a pravo osvježenje bile su naše plesačice Anna Maria i Mateja te učenik 1. b razreda Mateo koji ji je također pokazao svoje zavidno plesno umijeće.

Priredbu je otvorio zbor OŠ „Rikard Katalinić Jeretov“ Opatija pod prof. Marine Dadić i svojim glasovima uljepšao ovu predprazničnu večer.

Osim na pozornici, naši su učenici u priredbi sudjelovali i izradom bora i ukrasa koji su bili dijelom scenografije, snimajući materijale za projekcije, snimajući samu predstavu, a naša je Dora bila desna ruka profesionalnom tehničaru u KTC-u Gervais.

Timski rad i dobra volja rezultirali su jednom lijepom pričom, a takvim se pričama nadamo i veselimo i u budućnosti.

Fotografije s predstave možete pogledati OVDJE.

« Listopad 2018 »

Gimnazija Eugena Kumičića Opatija / Drage Gervaisa 2, HR-51410 Opatija / www.gimnazija-ekumicica-opatija.skole.hr / ured@gimnazija-ekumicica-opatija.skole.hr