Svečana podjela svjedodžbi maturantima

Autor: Kristina Staničić, 6. 7. 2018.

Zaključili smo još jednu školsku godinu i odrađena je, nadamo se i vjerujemo uspješno, još jedna Državna matura.

Svečana podjela svjedodžbi maturantima naše škole održana je 2. srpnja u KTC-u Gervais uz prigodan kulturno-umjetnički program koji su pripremili učenici Gimnazije s mentoricom Teom Dedić, prof. i profesoricom Bojanom Perhat. Voditelji programa bili su učenici Sara Gašparić i David Šimunić koje je pripremala profesorica Gordana Zurak.

Ravnatelj Oliver Kvasina, prof. otvorio je svečanost te se prigodnim riječima obratio prisutnima, a posebno našim maturanticama i maturantima. U ime Grada Opatije okupljenima se obratio dogradonačelnik Emil Priskić .

Razrednice Sintija Tropper Trinajstić i Vanda Podgoršek uručile su svojim učenicima svjedodžbe prethodno im se također obrativši prigodnim riječima u kojima nije nedostajalo emocija i osobne note.

Među maturantima bilo je onih koji su sudjelovali u brojnim izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima te koji su svojim radom i zalaganjem doprinijeli ugledu i promociji škole.  Učenicima koji su se tijekom svog četverogodišnjeg obrazovanja u tom smislu posebno istaknuli, ravnatelj je uručio zahvalnice.

Učenicom generacije proglašena je Stella Hrvatin, učenica jezične gimnazije koja je sva četiri razreda prošla s odličnim uspjehom, s prosjekom 5,00 i koja je sudjelovala na županijskim i državnim natjecanjima iz različitih područja i predmeta, govorila je na Simuliranoj sjednici Hrvatskoga sabora i u Europskom parlamentu te se, pored brojnih školskih obaveza, i privatno usavršavala i ulagala u svoje znanje i vještine. Na žalost, Stella je bila spriječena prisustvovati svečanoj podjeli. Umjesto učenice generacije u ime ovogodišnjih maturantica i maturanata prigodni oproštajni govor održala je Petra Peloza.

Nastavnica godine je profesorica engleskog jezika i razrednica 4. b razreda Vanda Podgoršek, prof.

« Rujan 2018 »

Gimnazija Eugena Kumičića Opatija / Drage Gervaisa 2, HR-51410 Opatija / www.gimnazija-ekumicica-opatija.skole.hr / ured@gimnazija-ekumicica-opatija.skole.hr