Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Ines Milinović, 26. 11. 2019.

Dana 18. studenoga cijela Hrvatska prisjetila se obljetnice sloma obrane Vukovara, najbolnijeg dana u novijoj povijesti toga grada i Hrvatske. Taj događaj obilježavamo kao Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, grada simbola hrvatske slobode te mjesto posebnog pijeteta. Učenici i profesori naše škole, zajedno s ravnateljem Oliverom Kvasinom prisustvovali su u obilježavanju ovog značajnog datuma u Villi Antonio.

Smisao programa razvijanje je našeg osjećaja domoljublja, te senzibiliteta i suosjećanja prema nemoćnima i ugroženima.

Program je započeo pjesmom „Stoji grad“ koju su otpjevale naše učenice Ariana Babić, Lara Čvorak i Leona Shalevska, a zatim su voditeljica Lea Leonarda Pašić i David Šimunić pozvali prvog predavača da preuzme riječ.  Na put kroz ne tako daleku hrvatsku povijest krenuli smo predavanjem prof. Stjepana Prpića o raspadu SFR Jugoslavije i početku Domovinskoga rata. Uslijedilo je predavanje dragovoljca Domovinskog rata Josipa Dukića, koje je u nama probudilo osjećaj ponosa, ali isto tako nas je potaklo razmišljanje.

Na samome kraju učenica Nina Sterija i Tin Frleta  pročitali su pjesme „Tu je bio grad“  Ljerke Car Matutinović i „Vukovar iza riječi“ Vlade Gotovca, a zatim smo kod Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima upalili svijeće u spomen na sve poginule i nestale u Domovinskom ratu.

Ines Milinović

Dobro došli!

Virtualna izložba

« Rujan 2020 »

Dobro došli!

Office 365 za škole

Microsoft Teams

Ispis statistike od 11. 9. 2020.

bit.ly/gek-opatija

Gimnazija Eugena Kumičića Opatija / Drage Gervaisa 2, HR-51410 Opatija / www.gimnazija-ekumicica-opatija.skole.hr / ured@gimnazija-ekumicica-opatija.skole.hr